SportS-au stabilit "finalele" pentru promovarea în Liga a 2-a...

S-au stabilit „finalele” pentru promovarea în Liga a 2-a fotbalistică

-

- Advertisment -

Astazi s-a disputat manșa retur a primei etape a barajului de promovare în Liga 2. Astăzi, de la ora 11:30, la București, Steaua a câștigat cu 2-0 și al doilea joc cu Mostiștea Ulmu, astfel că echipa din Ghencea a devenit prima calificată în a doua etapă, cea decisivă, a barajului pentru accederea în eșalonul secund. De la ora 17:30, au avut loc si celelalte partide ale acestui retur. Cu o exceptie, FCSB 2-CS Afumați, partida programata maine. In continuare, prezentam rezultatele inregistrate azi:

B1: DACIA UNIREA BRĂILA (2S2) – BUCOVINA RĂDĂUȚI (1S1) 4-0 (0-2 în tur)
Stadion: Orăşenesc (Însurăţei – Brăila);
Arbitru: Claudiu Marcu (Constanţa); Asistenți: Erchian Ionus (Medgidia) și Marian Carson (Constanţa); Rezervă: Vasile Buzea (Bucureşti); Observatori: Ion Negoescu (Târgovişte) și Ionel Niculae Brînduşă (Călăraşi).

Dacia Unirea Brăila: Cristian Andrei – Marius Cocîrlă, Marius Moroianu, Cătălin Stănciulescu, Nicola Păvălache, Valentin Robu, George Apostol, Florin Lungu (cpt.), Patrick Petre, Gaby Batchabi, Raphael Stănescu
Rezerve: Alin Mihai – Andrei Apostolache, Ștefăniță Sava, Alexandru Duțu, Alexandru Bădilaș, Robert Donzelli, Fendoung Ziepop, Robert Vâlceanu, Andrei Ioniță
Antrenor: Florentin Petre

Bucovina Rădăuți: Constantin Butnariu – Florin Antonesei, Vasile Chirilescu, Stejărel Vișinar, Abel Coajă, Daniel Bejenar, Vasile Vitu, Eduard Ciobanu, Ionuț Plămadă (cpt.), Robert Ciobanu, Ionel Stoian
Rezerve: Paul Rotar – Mugurel Florescu, Ioan Străjeriu, Alexandru Pitic, Robert Șpac, Vasile Dănilă, Iulian Coroamă, Cătălin Coroamă, Iulian Ionesi
Antrenor: Iulian Ionesi

B2: FORESTA SUCEAVA (2S1) – SC OȚELUL GALAȚI (1S2) 0-0 (0-3 în tur)
Stadion: Areni (Suceava);
Arbitru: Bogdan Dumitrache (Bucureşti); Asistenți: Iulian Cătălin Brînză (Botoşani) și Ionuț Traian Neacșu (Bucureşti); Rezervă: Andrei Baciu (Botoşani); Observatori: Bogdan Zanfirescu (Botoşani) și Daniel Scânteie (Bacău).

Foresta Suceava: Rareș Gal – Vlad Fărcășan, Eugeniu Celeadnic, Cristian Novacek, Dudu Drugă (cpt.), Adboulaye Konate, Yanis Zouaoui, Ion Postică, Marius Filip, David Knezevic, Robert Martin
Rezerve: Dănuț Zvoronciuc – Cristian Mateciuc, Darius Vultur, Ruben Sumanariu, Darko Terzic, Vlad Stănescu, Paul Cimbru, Ciprian Hostiuc
Antrenor: Ivan Gvozdenovic

SC Oțelul Galați: Iulian Dinu – Teodor Farcaș, Stelian Cucu, Costin Ghiocel (cpt.), Dan Popescu, Ionuț Neagu, Fernando Dobre, Cosmin Stoian, Alin Nica, Gabriel Răducan, George Cîrjan
Rezerve: Gabriel Ursu – Ștefan Stancu, Bogdan Crihană, Marius Sevastian, Denis Cireș, Aurelian Petrache, Georgian Păun, Bogdan Gavrilă
Antrenor: Petre Grigoraș

B5: ACSO FILIAȘI (2S6) – CORONA BRAȘOV (1S5) 0-3 (0-1 în tur)
Stadion: Orăşenesc (Filiaşi – Dolj);
Arbitru: Sorin Costreie (Buftea – Ilfov); Asistenți: Ionuţ Marius Bobe (Videle) și Vasilică Viorel Dobre (Bucureşti); Rezervă: Mihail Sebastian Lastun (Râmnicu Vâlcea); Observatori: Corneliu Fecioru și Aurel Ionescu (ambii din Bucureşti).

ACSO Filiași: Florin Bănuță – Robert Dănescu, Ionuț Tătaru, Eduard Dina, Cosmin Calu (cpt.), Marius Duriță, Andrei Vaștag, Cristian Poiană, Alexandru Armășelu, Cătălin Manolache, Alexandru Fotescu
Rezerve: Ovidiu Jianu – Dragoș Săulescu, Andrei Șendroiu, Sabin Lupu, Răzvan Vespe, Dragoș Circă, Daniel Mărgărit, Albert Cornicioiu, Marius Albăstroiu
Antrenor: Mario Găman

Corona Brașov: Sebastian Ciuperceanu – Ioan Rusu, Marius Burlacu, Bogdan Cîrstian, Florin Dumbravă, Radu Leonte (cpt.), Marian Cristescu, Diego Alupoaie, Nicolae Roșu, Ștefan Nicolau, Iulian Drăgoi
Rezerve: Daniel Mutu – Richard Aszalos, Dorin Argăseală, David Tălmaciu, Adrian Voicu, Marius Manole, Radu Linguraru, Alin Damian, Vlăduț Boția
Antrenor: Călin Moldovan

B6: VEDIȚA COLONEȘTI (1S6) – SR BRAȘOV (2S5) 1-1 (1-0 în tur)
Stadion: ”Mircea Stan” (Coloneşti – Olt);
Arbitru: Adrian Illyeş (Bucureşti); Asistenți: George Bogdan Duță (Bacău) și Damian Antal (Bacău); Rezervă: Marius Naidin (Piteşti); Observatori: Fevronia Ion (Craiova) și Adrian Peiu (Urziceni).

Vedița Colonești: Florin Șerban – Daniel Mitrache, Silviu Pîslaru, Cirprian Negoiță, Andrei Trușescu, Alexandru Cincă (cpt.), Sebastian Mirică, Nicolae Ruță, Mădălin Coman, Robert Stancu, Robert Dalu
Rezerve: Sebastian Ciucă – Marius Sanda, Robert Dicu, Marian Mihai, Andrei Bîră, Gheorghe Aria, Eduard Neacșu, Mihai Gheorghe, Mihnea Bucur
Antrenor: Mircea Stan

SR Brașov: Bogdan Căucă – Andras Gogri, Radu Marinescu, Robert Ciurea, Sebastian Iordache, Cristian Burlacu, Daniel Răducan, Horia Popa (cpt.), Dragoș Sandu, Cenk Firat, Marius Savu
Rezerve: Andrei Florică – Rareș Coltofean, Alexandru Tudorie, Raul Dumitrovici, Robert Elek, Eduard Rența, Denis Rența, Șerban Moraru
Antrenor: Liviu Nicolae

B7: VIITORUL ȘELIMBĂR (1S7) – CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ (2S8) 2-2 (2-0 în tur)
Stadion: Baza sportivă a Oraşului Avrig (Avrig – Sibiu);
Arbitru: Cristian Codrea; Asistenți: Răzvan Ionuț Soponar și Radu Despa (toți din Baia Mare); Rezervă: Ioan Boldea (Ciuguzel – Alba); Observatori: Ioan Mureșan (Timişoara) și Costel Petre (Constanţa).

Viitorul Șelimbăr: Cosmin Vâtcă – George Monea, Ciprian Natea, Bogdan Vișa (cpt.), Daniel Tătar – Claudiu Giura, Raul Drugă – Alexandru Neacșa, Robert Moga, Andrei Roșu – Adrian Cîrstean
Rezerve: Tiberiu Matenciuc – Andrei Pașca, Andrei Câmpean, Sebastian Ignat, Ruben Vecerdea, Patrick Peter, Ioan Cîrloanță, Cătălin Tineiu, Alexandru Curtean
Antrenor: Florin Maxim

Crișul Chișineu Criș: Rafael Zamfir – Andrei Haloș, Petru Sabău, Alexandru Nistor, Gabriel Siminic – Alin Pavel (cpt.), Adrian Suslak, Sebastian Susan – Daniel Clej, Nicu Modan, Sebastian Budur
Rezerve: Ionel Pașcalău – Alexandru Pătlăgică, Ionel Mihuța, Gabriel Ciubotariu, Liviu Busuioc, Darius Cocriș, Florin Teședan
Antrenor: Adrian Abrudean

B8: ŞOIMII LIPOVA (1S8) – MĂGURA CISNĂDIE (2S7) 1-1 (1-2 în tur)
Stadion: Sânnicolau Mic (Sânnicolau Mic – Arad);
Arbitru: Andrei Moroiță (Ploieşti); Asistenți: Ștefan Dumitrache (Palanca – Prahova) și Constantin Mihai Cantemir (Făgăraş); Rezervă: Claudiu Gaitin (Timişoara); Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) și Leontin Moga (Zalău).

Șoimii Lipova: Adelin Iliescu – Alexandru Nagy, Norbert Polgar, Abel Popa, Raul Stoin – Vlad Filimon, M’hammed Salhi, David Pop, Cristian Gherasim – Dragan Paulevici, Kevin Trabalka
Rezerve: Raul Buta – Marcel Bercu, Lucian Simedru, David Ciubăncan, Răzvan Ardeleanu, Fabio Trip, Michel Vlad, Alexandru Hațegan, Andrei Gavrilă
Antrenor: Flavius Sabău

Măgura Cisnădie: Raul Băilă – Andrei Stanciu, Dumitru Macrea, Lucian Condrea, Robert Cornea – Ionuț Bratima (cpt.), Alandru Luca, Alexandru Ban, Andrei Stoia – Ionuț Bărculeț, Kenneth Obananaya
Rezerve: Angel Baumann – Andrei Nițu, Andrei Belașcu, Dumitru Stelea, Ovidiu Gligor, Adrian Rotar, Raul Tomuța, Ovidiu Bolta, Marius Coșovanu
Antrenor: Ioan Luca

B9: CSO CUGIR (1S9) – SCM ZALĂU (2S10) 0-2 (0-2 pe teren devenit 0-3 la ”masa verde”)
Stadion: Arena CSO (Cugir – Alba);
Arbitru: Mircea Ardelean (Arad); Asistenți: Doru Zamfir (Slatina) și Alexandru Mihăilă (Râmnicu Vâlcea); Rezervă: Andrei Lucian Ţiţii (Şura Mică); Observatori: Ioan Duma (Sibiu) și Mihai Lăzărescu (Târgu Jiu).

CSO Cugir: Cristian Toilă – Alexandru Rus, Flavius Vlădia, Ștefan Radu, Vitinha – Tudor Șaucă (cpt.), Mario Boldea, Paul Păcurar, Alexandru Dușmanu – Lucian Itu, Marius Lupu
Rezerve: Raul Opric – Florinel Sandu, Ioan Grozav, Alin Dohotariu, Lusien Contra, Alin Șuteu, Andrei Tăban, Cristian Cocan, Marius Neagu
Antrenor: Lucian Itu

SCM Zalău: Bogdan Miron – Florin Pop, Răzvan Dulap, Cristian Jalbă, Mihai Cohan – Romaric Logon, Vadim Calugher, Mihai Onicaş, Mihai Forna – Raul Stanciu (cpt.), Sergiu Pop
Rezerve: Andrei Pop – Bogdan Vișan, Alexandru Jula, Lorant Kis, Iustin Ardelean, Mihai Petra, Sebastian Duma, Sebastian Culda, Dănuț Cozma
Antrenor: George Zima

B10: UNIREA DEJ (2S9) – MINAUR BAIA MARE (1S10) 3-1 (0-0 în tur)
Stadion: Municipal (Dej – Cluj);
Arbitru: Szabolcs Kovacs (Carei); Asistenți: Imre-Laszlo Bucși (Sfântu Gheorghe) și Ioan Alexandru Corb (Satu Mare); Rezervă: Marius Omuţ (Satu Mare); Observatori: Constantin Gheorghe (Suceava) și Ioan Orosfoian (Târgu Mureş).

Unirea Dej: Doru Farcaș – Mihai Kereki, Marius Cătinean (cpt), Denis Roș, Adrian Pop, Ionuș Rus, Alexandru Blaj, Cristian Chira, Sebastian Serediuc, Ionuț Frăsineanu, Florin Blaj
Rezerve: Raul Papp, Ștefan Georgescu – Tudor Vomir, Andrei Peter, Virgil Sabo, Alexandru Papp, Andrei Pop, Bogdan Pop, Angelo Cocian
Antrenor: Dragoș Militaru

Minaur Maia Mare: Alexandru Gudea – Alexandru Core, Ciprian Duruș, Bogdan Matei, Krisztian Szekely, Paul Nistor, Mircea Donca (cpt.), Bogdan Minteuan, Vasile Pop, Alexandru Pop, Andrei Hațiegan
Rezerve: Karoly Fila – Răzvan Lupu, Valer Giurgiu, Bogdan Melinte, Denis Matei, Adrian Zaluschi, Ciprian Stanciu, Claudiu Vereș, Șerban Tirla
Antrenor:Vasile Miriuta

B4: STEAUA (1S4) – MOSTIȘTEA ULMU (2S3) 2-0 (2-0 în tur)
Stadion: Complex Sportiv Steaua teren 5 (Bucureşti);
Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş); Asistenți: Gero Szabo (Cluj-Napoca) și Cosmin Bojan (Târgu Mureş); Rezervă: Ovidiu Robu (Chitila – Ilfov); Observatori: Silviu Crângaşu (Ploieşti) și Mihai Andrieş (Bucureşti).

Steaua: Raul Bălbărău – Adrian Ilie, Dean Beţa, Walace da Silva, George Călinţaru – Valentin Bărbulescu (cpt.), Rareș Enceanu (Liviu Băjenaru 46′) – Emilian Pacionel, Dragoș Huiban (Cezar Mihalache 72′), Alexandru Zaharia (Robert Neacșu 83′) – Florin Răsdan (Mădălin Mihăescu 46′)
Rezerve neutilizate: Ștefan Mușat – Ovidiu Morariu, Antonio Vlad, Philippe Nsiah, Sergiu Bactăr
Antrenor: Daniel Oprița

Mostiștea Ulmu: Teordor Meilă – Valentin Niculae (Nicușor Romanescu 59′), George Mihai, Nicolae Leafu, Alexandru Gheorghe (Eduard Dogaru 51′) – Răzvan Milea (Silviu Radu 51′), Sorin Tăbăcariu (cpt.), Saron Chirică (Costel Roșu 74′), Iulian Ilie – Alexandru Stoian, Cosmin Ionică (Ștefan Radu 59′)
Rezerve neutilizate: Iulian Răduță – Alexandru Mihai, Mădălin Dinu, Antonio Lixandru
Antrenor: Vlad Octavian Ștef
Eliminat: Iulian Ilie 87′ (cumul de cartonașe galbene)
Duminică, se disputa B3: FCSB 2 (2S4) – CS AFUMAȚI (1S3) (1-0 în tur)
Stadion: Baza ARCOM (teren 4 iarbă) – FCSB (Bucureşti);
Arbitru: Viorel Nicușor Flueran; Asistenți: Cristian Daniel Ilinca și Răzvan Claudiu Tudor (toți din Craiova); Rezervă: Ionela Alina Peşu (Craiova); Observatori: Laurenţiu Vărgatu (Brăila) și Roxana Berceanu (Bucureşti).

Iată care este programul „finalelor” pentru promovarea în Liga 2

DACIA UNIREA BRĂILA – OȚELUL GALAȚI

STEAUA BUCUREȘTI – FCSB2 / CS AFUMAȚI

CORONA BRAȘOV – VEDIȚA COLONEȘTI

VIITORUL ȘELIMBĂR – MĂGURA CISNĂDIE

SCM ZALĂU – UNIREA DEJ

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_img

Ultimele articole

Pași concreți pentru realizarea primului Centru de Excelență pentru Diagnosticare și Tratament cu Protonoterapie

Ministerul Sănătății demarează procedurile pentru realizarea primului Centru de Protonoterapie din România cu Fonduri Europene! Workshop cu experți în radioterapie/protonoterapie,...

Cercetați pentru înșelăciune, acces ilegal la un sistem informatic și efectuarea de operațiuni financiare în mod fraudulos 

La data de 16 iulie a.c., polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Călărași au fost sesizați, prin plângere, de către...

Ministerul Afacerilor Externe salută celebrarea Zilei Justiției Penale Internaționale

Ministerul Afacerilor Externe salută celebrarea Zilei Justiției Penale Internaționale, prilejuită de adoptarea, la 17 iulie 1998, a Statutului de...

Succes sportivilor și antrenorilor din delegația României la Jocurile Olimpice de la Paris

Marcel Ciolacu le-a urat azi succes sportivilor și antrenorilor din delegația României la Jocurile Olimpice de la Paris și...
- Advertisement -spot_img

Alexandru Rafila – Construim spitale noi prin PNRR!

Construim spitale noi prin #PNRR! În cadrul Planului Național de Redresare și Reziliență (#PNRR), facem pași importanți pentru a transforma...

Procurorii DIICOT– Serviciul Teritorial Oradea au dispus reținerea a doi inculpați,  cercetați sub aspectul săvârșirii infracțiunii  de trafic de droguri de risc.

La data de 15.07.2024, procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism – Serviciul Teritorial Oradea...

Must read

Pași concreți pentru realizarea primului Centru de Excelență pentru Diagnosticare și Tratament cu Protonoterapie

Ministerul Sănătății demarează procedurile pentru realizarea primului Centru de...

You might also likeRELATED
Recommended to you